GreenPislikVeÖtesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GreenPislikVeÖtesi

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Logitech Z-5500

YazarMesaj
UnForGiveN
Admin
Admin
UnForGiveN

Durumunuz : : Logitech Z-5500 Hosgor10
Tuttugunuz Takım : Logitech Z-5500 Galatasaray

Logitech Z-5500 Empty
MesajKonu: Logitech Z-5500   Logitech Z-5500 Icon_minitimeSalı Ara. 30, 2008 11:46 pm

Logitech Z-5500 5017

Teknik Özellikler

Toplam Güç (RMS): 505Watt
Uydular: 2×62Watt ön, 2×62 Watt arka ve 69Watt merkez toplam 317Watt.
Subwoofer: 188Watt
Maksimum ses şiddeti: 115dB
Frekans aralığı: 33Hz-20KHz
Sinyal gürültü oranı: 93,5 dB
Dolby Digital çözücü
DTS çözücü (96/24)
Dolby Pro Logic 2
Bağlantı çeşitleri:
Analog
Koaksiyel
Optik

Kendi yorumuma gelince Tam bir canavarr kesinlikle resimden hoparlörlerin küçüklügüne bakıp kanmayın sakın o küçücük hoparlörlerde 500 watt güç saklı ve gerçek 500 watı weren sınırlı ürünlerden biri belirli fiyattan sonraki çogu üründe 500 wat yazar ama bakalım verebliiyomu o wattı Eger komşu düşmanı iseniz tam size göre bir ürün
Logitech Z-5500 Sat
Set 5.1 olduğundan, bir merkez olmak üzere beş uydu bulunuyor. Merkez diğer uydulardan farklı. Yukarıda ön ve arka uydulardan bir örnek görüyoruz.
Logitech Z-5500 Sat2
Uyduların her biri 62Watt gücünde. Başlıklar sabit. Oynar başlık olsa kulak seviyesine ayarlamaya yardımcı olurdu. Ancak duvar montajı için ayaklar dönebiliyor. Logitech uydulardaki sürücülerin tweeter ve mid olarak ayrı ayrı iki sürücüye gerek bırakmayan bir yapıda olduğunu belirtiyor. Uydu ve merkez hoparlör plastik ve arka kısımlarında hava kanalı bulunuyor.
Logitech Z-5500 Duvar
Bu da merkez hoparlör. Dikine değil enlemesine konuyor; tek yapısal farkı o ve diğerlerinin aksine bu konumu nedeniyle kafası oynayabiliyor.

Logitech Z-5500 Cent1
Logitech Z-5500 Cent
Merkez hoparlör diğer uydulardan güçlü. 69Watt. Bunun farkını net olarak anlıyorsunuz. Merkez çok net bir şekilde her zaman duyuluyor. Bunun önemi daha çok içinde bol miktarda efekt ve aynı anda konuşma olan filmlerde ortaya çıkıyor. Efektleri bol bir filmde arka ve ön merkezlere karşı, bir merkez hoparlör bazı setlerde zayıf kalabiliyor. Eski DTT 3500 setimde bu sorunu yaşardım. Merkez hoparlör genelde monitörün/TV'nin üzerinde durduğundan fazla uzun kablo gerekmez ama Logitech kabloyu kısaltmamış. Merkez ile dört uydunun da sürücüleri 3" ve tamamının kasası plastik.

Logitech Z-5500 Sub1
Ve işte subwoofer. Hayli büyük ve ağır. 20 kilo veya üzeridir.
Logitech Z-5500 Subside
Yanında kocaman bir hava çıkış tüneli var. Subwoofer'ı yerleştirirken bu kısmın önüne bir şey denk gelmesin.
Logitech Z-5500 Subfr

Ön tarafta 10" sürücü bulunuyor. Resimde görüldüğü üzere tel koruması var. Subwoofer'ı benim gibi ayağının dibine koyanlar arasıra ister istemez tekme atıyorlardır. Eski Inspire 6600'ümün içine giriyordum bir kaç kez zor kurtardım. Koruması bezdi. Bu sette ise koruma sağlam Smile Subwoofer'ın önüne de bir engel denk gelmesin.

Logitech Z-5500 Sub
Subwoofer'ın arkasında bağlantı noktaları var. Amfi de subwoofer içinde. Bu kadar güçlü bir set haliyle çok ısınıyor. Pasif soğutma büyük ama hava akımı olmayan bir yere koymayın. Bağlantı kabloları da soğutucuya temas etmesin.

Amfi sesi çözücüden alıp yükseltiyor. Çözücü ise hemen aşağıda.
Logitech Z-5500 Ctrl

Çözücü aynı zamanda bir kontrol paneli. Çok şık görünüyor. Ortada kocaman bir ses ayar yeri var. Döndürdükçe dönüyor. Yani birden ona kadar gibi bir sıralama yok. Bu serbestlik çok hoşuma gitti. Elimde kumanda olmasına rağmen sesi açacağım zaman elimin bu ayara gittiğini fark ettim. Sadece ses ayarı için değil, paneldeki çeşitli ayarları da buradan yapıyorsunuz. Örneğin hoparlörlerin ses güçlerini ayrı ayrı belirlerken.

Logitech Z-5500 Panela

Panele yakından bakarsak LCD ekran ve beş düğme görüyoruz. Panel içinde Cirrus Logic firmasının ses çözücüsünü barındırıyor. Dolby Digital 5.1 ve DTS 5.1 çözümü yapabiliyor. Prologic 2 desteği üzerinden müzik ve sinema modları da var. Çözücünün aradan tamamen çıktığı ve gelen sesi olduğu gibi alıp ilettiği direkt bağlantı modu da bulunuyor. Bu bağlantı türü örneğin ses kartınızı bağladığınızda işe yarıyor. Ses kartınızdan gelen sese müdahale edilmeden amfiye gönderiliyor. Saydığım özelliklerin bir kısmı otomatik bir kısmı ise elle resimde görülen düğmelerden sağlanıyor.

Input ile ses girişini seçiyorsunuz. Ben DVD oynatıcımla ses bağlatısını koaksiyel kablo ile yaptım. O yüzden inputta onu seçene kadar bastım. Ekrandaki mesaj aldatıcı olabilir. Sakın bağlayıp bu mesajı görünce hata var sanmayın. DVD oynatana kadar veri aktarımı olmadığından, bu mesaj çıkıyor. Setten bu konumda en ufak 'hisleme' duyulmuyor. Keşke benim de analog T7900 setimde ses gelmeyince otomatik kapanma olsaydı. Sürekli kumandasından kapatmak zorunda kalmazdım yatarken. Sistem kapalı da olsa ses geliyor çünkü. Bu sette ise böyle bir sorun yok. Geri kalan input seçeneklerini az sonra göstereceğim.

Effect butonu ile ses modlarını seçiyorsunuz. 5.1 sistem alanlar müzik dinlerken iki hoparlöre düşmeyi pek sevmezler. Bu durumda stereo 2X özelliğini açıp arka hoparlörleri de açıyorsunuz

Logitech Z-5500 S22
Ya da müzik moduna geçip merkez hoparlörlü de devreye sokuyorsunuz ama bunun farkı sesi işlemesi. Vokalleri merkeze atıyor örneğin.Bu durumda bazı şarkılar gerçekten de hoş oluyor ama bazılarına 'gitmiyor'. Seçim sizin.

VCD ya da stereo sesli herhangi bir formatta film izlerseniz de movie modu var.

Logitech Z-5500 Mo

Böylelikle stereo olmasına rağmen merkezden dialog sesi almak mümkün fakat bu işlemin de başarısı tatmin edici olmayabilir deneyip göreceksiniz. Zaten modlar arası geçiş bir saniyede mümkün. Her şarkıda istediğiniz modu açabilirsiniz. Temel ayarların hafızaya alındığını da belirteyim. Her iki özellik de Prologic 2 işleme desteği sayesinde mümkün oluyor.

Settings kısmında moduna göre ek ayarlar sunuluyor. Ayarların çoğu Prologic2'de müzik dinlerken uygulanıyor. Örneğin panorama modu Prologic'te varken, surround delay özelliği digital bağlantılar ve Prologic için geçerli. Gece modu ise sadece Dolby Digital'de var. Bu ayarların da kullanışlılığı sizin zevkinize bağlı. Aslında ses kartlarında gördüğümüz presetlerden konulabilirmiş. Ses kartı ve Mp3 çalar bağlarsanız sorun değil de mesela DVD oynatıcıdan CD dinleken ortam efektleri uygulamak hoş olabilirdi.

Level tuşu ile hoparlörlerin seslerini tek tek ayarlıyorsunuz. Arka hoparlörlere çok yakınsanız sesini kısmak ve ön ile denge kurmak mümkün. Ya da bass fazla geldiyse sadece onu kısabilirsiniz.

Mute ise sesi tamamen kesiyor. Tüm ayarlar bundan ibaret ama son olarak az önce bahsettiğim ses ayar marifetini göstereyim.

Logitech Z-5500 Ses

Professional Sistem İçin Birebir ama daire için tavsiye edilmiyor haha Very Happy

Logitech Z-5500
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Logitech X-530 Yorumlar